Jakie firany do salonu wybrać

Firany to dla wielu osób obowiązkowy element dekoracyjny salonu. Nie sposób ukryć, że oprócz funkcji ozdobnych, firanki pełnią także funkcje użytkowe. Muszą być jednak jak najstaranniej wybrane, bo tylko wówczas będziemy z nich zadowoleni. Przy wyborze firan warto brać pod uwagę różne kryteria. Na pewno należy dopasować je do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Trzeba także zwrócić uwagę na ich długość oraz rzecz jasna na kolor. 

Jaki kolor wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki kolor powinny mieć firany do salonu. Zdecydowana większość ludzi dekorujących swoje wnętrza stawia na biel. Jest to bardzo praktyczny kolor, który będzie komponował się z każdym rodzajem zasłon. Niemniej jednak, biel nie jest jedynym słusznym wyborem. Równie dobrze możemy zdecydować się na firanki w kolorze ecru czy jasnego beżu. Jeżeli lubimy eksperymentować, do gustu mogą przypaść nam firany o barwie pastelowego różu bądź błękitu. Co więcej, wcale nie musimy stawiać na te jednobarwne. W sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy sporo wielokolorowych firan. Mogą być one dobrym wyborem zwłaszcza wtedy, gdy stawiamy na proste zasłony w stonowanych odcieniach. Mowa tu chociażby o bieli, czerni czy granacie. Najważniejsze jest to, aby brać pod uwagę swoje własne preferencje. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając firany do salonu bądź do jakiegokolwiek innego pomieszczenia, należy zwrócić uwagę także na ich długość. Jeżeli nasz pokój posiada niewielkie rozmiary, lepiej nie kupujmy ciężkich, sięgających aż do podłogi firan z bogatymi zdobieniami. W przeciwnym bowiem razie, musimy liczyć się z tym, że pomieszczenie będzie wyglądało optycznie na mniejsze. Jeśli jednak nasz salon jest pokaźnych rozmiarów, śmiało możemy zdecydować się na długie firanki. Ważne jest także to, aby były one dostosowane do stylu, w którym urządzone jest wnętrze. Inne firanki będą pasować do salonu w stylu glamour, a inne do salonu urządzonego w stylu industrialnym. Przed dokonaniem zakupu konkretnych firan, dobrze byłoby zainspirować się treściami znajdującymi się na blogach o tematyce wnętrzarskiej. To doskonała opcja przede wszystkim dla osób, które nie wiedzą jak dokładnie urządzić swój salon. Warto byłoby także mieć na uwadze jakość firan. Powinny być one jak najstaranniej uszyte. Dobrym pomysłem będzie na pewno przejrzenie kilku albo i kilkunastu różnych propozycji. Najważniejsze jest to, aby firanki były dla nas atrakcyjne nie tylko pod względem jakościowym, ale również cenowym.